Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

Akmens skulptūrų parkas

Suderves bažnyčia Poilsio parkas Vilniuje
Akmens skulptūrų parkas "Vilnoja" yra vos už 20 km nuo Vilniaus, Sudervės kaimelyje. Iš kurios pusės bevažiuotum, pagrindinė posūkio į "Vilnoja" nuoroda visuomet bus Sudervės pakraštyje stovinti unikali rotondinė bažnytėlė. XIX a. pradžios klasicistinės architektūros nedidukė mūrinė katalikų šventovė yra verta atskiro dėmesio.

Augustaičių vandens malūnas

Augustaičių vandens malūnas Technikos paminklas Akmenėje
Malūnas stovi atviroje vietoje prie Ventos upės. Upės krantai apaugę krūmais, kiemas negrįstas, iš rytų pusės ūkiniai pastatai, aplinkui dirbami laukai. Pastatas raudonų plytų, trijų aukštų su rūsiu. Malūnas statytas 1932 m. Šiuo metu perdirbtas į dyzelinį. Yra vandens turbina, dvi poros malimo girnų, viena valoma mašina (Švediška), švediškos kruopų šatros, pitlius, triaukštė ir keturaukštė švediška transmisija, medinis keltas ir liftas. Šis malūnas yra istorinis, memorialinis kultūros paveldo objektas.

Televizijos bokštas

Paukščių takas Vaizdinga vieta Vilniuje
Vilniaus bokštas yra vienas iš aukščiausių Rytų Europos statinių. Jo aukštis siekia 326,5 m. Pirmajame aukšte įrengta fotografijų paroda, skirta 14 žmonių, žuvusių per tragiškus 1991 metų sausio įvykius.

Tauragės pilis

Tauragės pilis Architektūrinis kultūros paveldas Tauragėje
Tauragės centre stovi pastatų ansamblis, vadinamas Tauragės pilimi. Dažnam pravažiuojančiam Rygos – Tilžės plentu pagrindine Tauragės miesto gatve, šis statinys sava architektūra primenantis viduramžius, suklaidina ne vieną.

Tauragės pilis domino visus nuo seno. Taip ji tapo savotiška vizitine miesto kortele. Ilgą laiką ji buvo laikoma J. Radvilos pilimi, statyta XVII a., bet pokario metų ir vėlesni tyrimai įrodė, kad tai XIX a. vidurio architektūrinis ansamblis, pastatytas carinės Rusijos poreikiams. Tačiau išsamūs architektūriniai bei istoriniai tyrimai ir šiandien tauragiškius bei pilies lankytojus neįtikina savo išvadomis.

Vilniaus Universiteto architektūrinis ansamblis

Nuotraukos pavadinimas Architektūrinis kultūros paveldas Vilniuje
Visą kvartalą tarp Šv. Jono, Skapo, Universiteto gatvių užimantis Vilniaus universitetas – tai gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo stilių pastatų ansamblis. Jis garsėja dvylika uždarų kiemų, Šv. Jonų bažnyčia (XIV–XVIII a.) ir aukščiausia miesto varpine (XVII–XVIII a.). Vilniaus universitetas yra vienas seniausių Rytų Europoje. Universitetas prasidėjo nuo kolegijos, kurią įsteigė Jėzuitų ordinas, atvykęs į Lietuvą kovoti su plintančia reformacija. 1579 m. Lietuvos-Lenkijos karaliaus Stepono Batoro nurodymu kolegija reorganizuota į universitetą. Universiteto bibliotekoje, įkurtoje 1570 m., saugomos ypač turtingos senų ir retų leidinių, pirmųjų spausdintų knygų ir kartografijos kolekcijos.

Gedimino pilies bokštas

Gedimino bokštas Pilis Vilniuje
Pilies muziejus buvo atidarytas 1960 m., nuo 1968 m. jis tapo Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniu. Gedimino pilies ekspozicija supažindina su XIV a. II pusės bei XVII a. pradžios Vilniaus pilių rekonstrukciniais maketais, ginkluote, ikonografine senojo Vilniaus medžiaga. Bokšto viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabi Vilniaus panorama.
Į pilies kalną galima pakilti funikulieriumi.

Alytaus kraštotyros muziejus

Alytaus kraštotyros muziejus Muziejus Alytuje
Alytaus kraštotyros muziejus miesto inteligentų iniciatyva buvo įkurtas 1928 m. Šiandien jame saugoma daugiau kaip 65 tūkst. eksponatų – tai istorinė, etnografinė ir archeologinė medžiaga, patekusi į muziejaus fondus iš visų Pietų Lietuvos rajonų. Alytaus kraštotyros muziejui priklauso ir keletas filialų.

Laisvės paminklas

NO IMAGE Paminklas Kaune
Skulptorius Juozas Zikaras. Tai Lietuvos valstybingumo simbolis. Paminklas pastatytas 1928 m., stalistinio režimo metu nugriautas, atkurtas 1989.

Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

Pivašiūnų bažnyčia Architektūrinis kultūros paveldas Alytuje
Ant aukštos kalvos stovinti Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčia yra Lietuvos medinės sakralinės architektūros paminklas. Lotyniško kryžiaus formos bažnyčia – paprasta, bet sykiu meniniu požiūriu savita. Ji jau bene trečioji Pivašiūnų bažnyčia.

Europos parkas

Europos parko simbolis (1991, Gintaras Karosas) Poilsio parkas Vilniuje
Europos parką įkūrė skulptorius Gintaras Karosas (g. 1968). 1987 metais jis surado tinkamą vietą parko kūrimui šalia Vilniaus ir pradėjo valyti apleistą mišką, o 1991 metais pastatė pirmąją skulptūrą, žyminčią Europos parko pradžią. Nuo 1993 metų čia organizuojami tarptautiniai skulptūros simpoziumai.

Daugiau lankytinų objektų

Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652