Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

Medvėgalis

Medvėgalio kalva Piliakalnis Šilalėje
Medvėgalis - iškiliausias Žemaitijos kalnas, kurio aukštis - 234 m. Taip pat Medvėgalis - centrinė, žymiausia tvirtovė gynusi Žemaitiją nuo kryžiuočių antpuolių. Medvėgalio archeologinį kompleksą sudaro Medvėgalio, Pilies, Piliorių, Alkos, Ąžuolų, Sumonų kalvos su kūlgrinda.

Barklainių baltasis šaltinis

Barklainių baltasis šaltinis Šaltinis Pasvalyje
Tai mineralinio vandens šaltinis Orijos upės krante (Barklainių kaimas, Daujėnų seniūnija). Upelio dugno akmenėliai ir pakraščių žolė tokia balta, kad Šaltinis vadinamas Baltuoju. Šaltinio vanduo skaidrus, bespalvis, turi aštrų sieros vandenilio kvapą, neskanus, nes jame daug sulfatų (gipso) ir kitų cheminių junginių.

Aušros Vartai

Aušros vartai Architektūrinis kultūros paveldas Vilniuje
Aušros Vartai – vieninteliai likę iš buvusių dešimties Vilniaus miesto gynybinės sienos vartų. Jie buvo pastatyti 1514 m. Tai trijų aukštų renesansinis statinys, pirmame jo aukšte buvo įvažiavimas su pakeliamu tiltu per gynybinį griovį.

Barstyčių akmuo

Barstyčių akmuo Akmuo Skuode
Barstyčių akmuo – didžiausias riedulys Lietuvoje, Puokės kaime. Jis įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą.Barstyčių akmuo yra 11,3 m ilgio, 5,9 m pločio ir 3,3 m aukščio. Šis milžiniškas akmuo sveria net 680 tonų. 1956 m. melioratoriai (vadovaujami Petro Grigaičio), kasdami griovius, aptiko milžinišką akmenį. Didžioji riedulio dalis buvo ledyninėje sąnašoje, tik akmens ketera kyšojo paviršiuje, todėl nuspręsta jį iškasti visą.

Dūkšto Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčia

Nuotraukos pavadinimas Architektūrinis kultūros paveldas Ignalinoje
Pirmąją medinę bažnyčią Dūkšto dvare (dabar Dūkštelių kaimas) apie 1601 m. pastatė dvaro savininkai Rudaminos. Ji 1674 m. atstatyta. Dūkšte 1729–1773 m. veikė jėzuitų misija. Nuo 1901 m. zakristijonu dirbo (apie 40 metų) generolo Stasio Raštikio tėvas Bernardas Raštikis. Jis išdažė ir sutvarkė bažnyčią, platino lietuvišką spaudą.

Antalieptės hidroelektrinė

J.Nemanio nuotrauka "Antalieptės HE" Architektūrinis kultūros paveldas Zarasuose
Už Antalieptės 500 m, buvusio Gaidelių dvaro laukuose, 1959 m. prie Šventosios upės buvo pastatyta viena tuo metu stambiausių Pabaltijyje kalnų tipo hidroelektrinė (2620 KV galingumo). Vanduo slėgimine derivacija ant turbinų ratų krinta iš didžiausio Lietuvos sąlygomis (35 m.) aukščio.

Vytauto Didžiojo paminklas

NO IMAGE Paminklas Kaune
Skulptorius V. Grybas. Pastatytas 1990m., minint Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto 560 - ąsias mirties metines.

"Meno kiemas"

Meno kiemas Meno objektas Klaipėdoje
Žvilgsnis į menininkų kiemelį, įsikūrusį XVIII a. fachverko sandėliuose.
Atskirą grupę sudaro sandėliai lenktais stogais, paplitę 18 a. II-joje pusėje. Šie unikalūs statiniai buvo dažniausiai dviejų aukštų, jie buvo statomi ir kiemuose. Tokio tipo sandėlį kaip tik galima pamatyti šiame kieme.

Birštono Biuvetė

Birštono Biuvetė Architektūrinis kultūros paveldas Birštone
Dar XIX a. mineralinio vandens šaltiniams buvo pastatyti rentiniai ir stogeliai. 1879 m. atrastą ir ištirtą šaltinį kurorto savininkas I. Kvinta pavadino dukters garbei „Viktorija“, tačiau vėliau rašytojo J. Tumo-Vaižganto siūlymu šis šaltinis pavadintas „Vytautas“. Šaltinio versmę žymėjo banginio pavidalo skulptūra, iš kurios nasrų bėgdavo mineralinis vanduo.

Žiežmarių dvaras

Žiežmarių dvaras Architektūrinis kultūros paveldas Žiežmariuose
Dvaro teritorija užima 2,3 ha plotą. Šiuo metu yra išlikę du pastatai, priklausę dvaro statiniams. Tai – klasicizmo stiliaus vieno aukšto, tinkuoto mūro gyvenamasis pastatas su keturių kolonų portiku. Iš kitų dvaro pastatų išlikęs vienas ūkinis pastatas, taip pat parkas.

Daugiau lankytinų objektų

Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652