Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

kaimo turizmo sodyba "Margio krantas"

Nuotraukos pavadinimas Poilsio parkas Trakuose
Nuostabiame pušyne ant Margio ežero kranto yra įsikūręs poilsio kompleksas „Margio krantas“.

Didždvario parkas

Zubovų dvaras Poilsio parkas Šiauliuose
užima 5,1 ha ploto. Įkurtas XIX a. pradžioje, pastačius grafo Zubovo rūmus - vasaros rezidenciją. Parkas buvo užsodintas tuo metu paplitusiu landšaftinio parko stiliumi, kurio išplanavimas laisvas, artimas natūraliai gamtai.

Puntuko akmuo

Puntuko akmuo Akmuo Anykščiuose
Labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje, priešistorinio laikotarpio liudininkas Puntukas dunkso 5 km į pietus nuo Anykščių, Šventosios kairiajame krante, Anykščių šilelio landšaftiniame draustinyje. Tai antras pagal dydį akmuo Lietuvoje (po Barstyčių akmens).

Miško muziejus "Girios aidas"

Miško aidas žiemą Poilsio parkas Druskininkuose
Muziejus įkurtas 1971 m. Originalios architektūros namelyje bei jį supančiame miške eksponuojami meniniai medžio drožybos, kalvystės, keramikos, gintaro darbai, retos Lietuvos medžių rūšys, skamba miško paukščių balsai. Profesionalūs menininkai, tautodailininkai iš visos Lietuvos organizuoja plenerus, kūrybines stovyklas.

Vytauto Didžiojo tiltas

NO IMAGE Architektūrinis kultūros paveldas Kaune
Pirmasis medinis polių tiltas pastatytas 1812 m. Juo kėlėsi bėgantys iš Rusijos Napoleono armijos likučiai. Nuolatinio tilto iš Kauno į Aleksotą nebuvo iki pat 1914 m.

IV Kauno fortas

IV Kauno fortas iš oro Karo istorijos objektai Kaune
IV fortas pastatytas 1889m.

Zarasų energetikos muziejus

Nuotraukos pavadinimas Muziejus Zarasuose
Muziejus įsikūręs Tiltiškių vandens malūne. Muziejaus rinkinį sudaro daugiau kaip 5 000 eksponatų.
Rinkinį sudaro Tiltiškių vandens malūnas ir jo įrengimai, elektros įrenginiai, įvairūs stendai, fotografijos, energetinė literatūra bei kiti eksponatai, bylojantys ne tik apie Zarasų krašto bet ir visos Lietuvos energetikos kelią nuo balanos gadynės iki Ignalinos atominės elektrinės.
Muziejuje galima pamatyti kaip atrodė Antalieptės, Kavolių, Kiemonių, Marimonto, Pakaušio, Šlyninkos, Štadvilių, Tiltiškių, Zirnajų ir kiti vandens malūnai.

Gargždų miesto parkas

Gargždų miesto parkas Gyvenamosios vietovės parkas Gargžduose
Angliško (landšaftinio) stiliaus parkas įveistas vakarinėje miesto dalyje XIX a. I pusėje dvarininkų baronų F. ir E. Rėnė (Rönne). Pietrytinę parko dalį juosia Minijos upė. Seniausi miesto parko medžiai skaičiuoja jau daugiau nei 200 metų. Parko senojoje dalyje auga paprastojo skroblo ir baltosios tuopos, mažalapės ir didžialapės liepos, paprastasis kaštonas, klevas ir kitų rūšių medžiai. Naujai suformuota parko dalis leidžiasi į vaizdingą Minijos slėnį, kuriame vasaros metu vyksta gausybė kultūrinių renginių. Parkas yra populiariausia gargždiškių poilsio vietų mieste.

Kuršių Nerija

Jūros vartai UNESCO Neringoje
Ištįsusiame, 98 km ilgio ir 0,4–4 km pločio, smėlio kopų pusiasalyje žmonės apsigyveno jau priešistoriniais laikais. Dabartinį Kuršių nerijos kraštovaizdį sukūrė nepaliaujamos žmogaus kovos su vėjo ir vandens stichijomis.

Daugiau lankytinų objektų

Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652