Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

Mūro Strėvininkų sentikių cerkvė

Mūro Strėvininkų cerkvė Architektūrinis kultūros paveldas Žiežmariuose
Mūro Strėvininkai yra Sentikių parapijos centras ir vienintelė vieta Kaišiadorių rajone, kur iki šiol veikia sentikių šventykla.

Kauno Zoologijos sodas

Lietuvos Zoologijos sodas Poilsio parkas Kaune
1938m. Tado Ivanausko iniciatyva įkurtas Lietuvos Zoologijos sodas Kaune.

Šiaulių universiteto botanikos sodas

ŠU botanikos sodas Poilsio parkas Šiauliuose
Šiaulių universiteto Gamtos mokslų fakulteto Botanikos sodas atviras lankytojams nuo balandžio iki spalio mėnesio darbo dienomis.
Botanikos sodo lankymas nemokamas!

Kauno valstybinis muzikinis teatras

NO IMAGE Architektūrinis kultūros paveldas Kaune
Muzikinis teatras šiame pastate įkurtas 1940 m.

Kadagių slėnis

Kadagių slėnio aikštelė Apžvalgos aikštelė (regykla) Kaune
Tai savaiminės kilmės paprastaisiais kadagiais (amžius apie 90 metų) apaugęs Kauno marių šlaitas, užimantis 43 ha. plotą. Dar viena jo ypatybė ta, kad savo vešlumu ir grynumu jis stebina ne vieną žinomą Lietuvos kadagynų tyrinėtoją.

Žiegždrių liepa

Žiegždrių liepa Medis Kaune
Žiegždrių liepa – aukščiu ir kamieno storiu išsiskiriantis medis. Ji – pats storiausias medis kairėje Kauno marių pakrantėje. Vidutiniai Valstybės saugomų liepų dydžiai yra tokie: aukštis 22,9 m, kamieno skersmuo 1,47 m. Žiegždrių liepos aukštis 27 m, kamieno skersmuo 1,37 m. Amžius: virš 100 metų.

Kernavės archeologinė vietovė

Kernavė UNESCO Širvintose
Kernavės archeologinė vietovė su čia išlikusiais paskutinės Europoje pagoniškos valstybės viduramžių miesto gyvenseną atspindinčiais artefaktais unikali ir tuo, kad joje esančios laidojimo vietos bei kiti archeologiniai radiniai patvirtina pagoniškosios ir krikščioniškosios kultūrų sandūrą ir sambūvį.

Dieveniškių Mokas

Dieveniškių Mokas Mitologinis kultūros paveldas Šalčininkuose
Tai apeiginis akmuo Šalčininkų rajono savivaldybės teritorijoje, Dieveniškių pilkapyne.

Raudondvario pilis

Raudondvario pilis Pilis Kaune
Lietuvoje galima suskaičiuoti iki septynių raudondvarių, tačiau šis, įsikūręs Nemuno ir Nevėžio santakoje, yra didžiausias. Raudondvario dvaro rūmai (tradiciškai vadinami pilimi) yra miestelio atsiradimo priežastis ir dabartinis turizmo centras. Šalia esančiame parke dažnai vyksta įvairūs koncertai, festivaliai, parodos ir kiti renginiai. Raudondvario dvarą XVI a. pab. įkūrė Kauno vėliavininkas Vaitiekus Dziavaltauskas. Nuo XIX a. jį valdė grafai Tiškevičiai. Tarpukario metais dvaro rūmai tapo moterų globos komiteto vaikų namais, o antrojo pasaulinio karo metais besitraukdama vokiečių kariuomenė rūmus sunaikino. Atstatymo darbai baigėsi tik 1973 m.

Verkių dvaro sodyba

Verkių dvaras Architektūrinis kultūros paveldas Vilniuje
Verkių dvaro sodyba įsikūrusi Vilniaus miesto pakraštyje, gražiame kraštovaizdyje - vienas pakraštys atsiremia į Neries upę, kiti ribojasi su Jeruzale, Naujaisiais Verkiais ir Verkių mišku - ir užima 82 ha ploto teritoriją. Verkių dvaro ansamblį sudaro daugybė išlikusių pastatų ir mažosios architektūros detalių. Pirmuosius dvaro pastatus - užvažiuojamuosius namus -pamatysite dar važiuodami Jeruzalės gatve. Toliau, tęsdami kelionę Žaliųjų ežerų gatve, privažiuosite centrinę Verkių dvaro ansamblio dalį, kur jus pasitiks atrestauruoti dvaro pastatai, sutvarkyti takai, dvaro parkas, poilsiui įrengti suoliukai, kita infrastruktūra, pastatyti informaciniai stendai, rytinėje atrestauruotoje oficinoje įsikūrės prabangus restoranas. Nuo įrengtos regyklos atsiveria panorama į Neries upę, Trinapolio bažnyčią, didelius miškų masyvus.

Daugiau lankytinų objektų