Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

VIII Kauno fortas

VIII Kauno fortas iš oro Karo istorijos objektai Kaune
VIII (Linkuvos) fortas pastatytas 1889-1890m.

Teatro aikštė

Teatro aikštė Meno objektas Klaipėdoje
Teatro aikštė yra Klaipėdos miesto širdis. Tai labai mėgstama klaipėdiečių ir jų svečių susibūrimo vieta. Teatro aikštė lyg koks magnetas traukte traukia žmones. Čia vyksta koncertai, Tarptautinis Pilies Džiazo Festivalis, Jūros šventė ir kiti renginiai.

Gedimino prospektas

Gedimino prospektas Architektūrinis kultūros paveldas Vilniuje
Nuo Žvėryno tilto iki Katedros aikštės. Gedimino prospektas – tai pagrindinė Vilniaus miesto gatvė, kuri prasideda už Žvėryno tilto ir baigiasi Šventaragio g. (Katedros aikštė).

Musteika

Musteika - kryžiai Etnografinis kaimas Varėnoje
Tai kaimas Dzūkijos nacionaliniame parke, Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje, nutolęs 12 km į pietus nuo Marcinkonių ir 4 km į rytus nuo Kabelių gyvenviečių. Be to, tai labiausiai į pietus nutolusi Lietuvos gyvenvietė. Per kaimą teka Musteikos upelis, o į šiaurę nuo Musteikos telkšo tvenkiniai. Taip pat apylinkėse yra žemyninės kopos.

Šv. Kotrynos bažnyčia

Nuotraukos pavadinimas Architektūrinis kultūros paveldas Vilniuje
Šv. Kotrynos bažnyčia yra pirmoji šalies nepriklausomybės laikotarpiu kompleksiškai restauruota Vilniaus bažnyčia. Bažnyčia buvo kapitaliai suremontuota, interjere atlikti sudėtingi restauracijos darbai. Visiškai restauruotas centrinis bažnyčios altorius.

Ventės ragas

Ventės rago švyturys Gamtos objektai Šilutėje
Ventės ragas - tai iškyšulys prie Kuršių marių, visai netoli Nemuno upės žiočių, į pietus nuo Ventės gyvenvietės. Labiausiai žinomas dėl jame įkurtos praskrendančių paukščių žiedavimo stoties. 1360 m. kryžiuočiai čia pastatė Vindenburgo pilį, kurią vėliau sugriovė marių bangos. Čia stovi seniausias iš septynių Lietuvoje esančių švyturių (pastatytas 1863 m.). Priešingame marių krante yra Preila.
Ventės rage 1929 m. profesorius Tadas Ivanauskas įkūrė paukščių žiedavimo stotį, kuri veikia iki šiol. Čia yra pagrindinis Lietuvoje paukščių migracijos kelias, vedantis į Europos pietus, atogrąžas ir net pietinę Afriką.

Siaurojo geležinkelio stoties muziejus

Siaurasis geležinkelis Technikos paminklas Anykščiuose
Muziejus veikia siaurojo geležinkelio stoties komplekse. Čia restauruoti šimtamečiai stoties pastatai, bėgiai, vandens bokštas, akmenimis grįsta aikštelė, semaforai, 96 m ilgio plieninis tiltas per Šventąją, sankasos. Tai technikos, architektūros, istorijos paminklas, išsaugojęs praėjusio šimtmečio dvasią. Pasivažinėsite veikiančiais eksponatais: dviračiu ant bėgių, rankine drezina.

Siaurojo geležinkelio kompleksas

Siaurojo Geležinkelio kompleksas Technikos paminklas Biržuose
Respublikos siaurieji 1996 m. Kultūros vertybių apsaugos departamentas įrašė išlikusius siaurojo geležinkelio ruožus kaip kompleksą į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. 1999 m. minint Lietuvos siaurojo geležinkelio 100 metų sukaktį, pasiūlyta Vyriausybei paskelbti jį kultūros paminklu ir parengti atnaujinimo bei panaudojimo programą. Siaurojo geležinkelio kompleksas 1996 m. įrašytas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registro statinių kompleksų ir ansamblių sąrašą (G 10 K). Unikalus 19 a. pabaigos - 20 a. pradžios siaurojo geležinkelio kompleksas turi istorinę, techninę, technologinę, architektūrinę ir kraštovaizdinę vertę. Valstybės saugomą kompleksą sudaro 56 objektai, iš kurių vienas yra geležinkelio ruožas Panevėžys – Biržai. Biržuose yra išlikę depo ir stoties pastatas, vandentiekio bokštas, galežinkelio atkarpa, atvežtas naujai perdažytas lokomotyvas.

Aukštadvario dvaro sodyba

Aukštadvario dvaro sodyba Architektūrinis kultūros paveldas Trakuose
Dvaras pastatytas 1837m. klasicizmo stiliaus dvaro rūmus juosia žymaus prancūzų architekto E.Andre motyvais įkurtas mišraus stiliaus parkas. Aukštadvario dvaras su parku XXa. pradžioje priklausė inžinieriui Br.Malevskiui. Dabar dvarą valdo Mongirdų palikuonys.
Išlikę dvaro rūmai, svirnas, tvartas, rūsys, sandėlis, mailiaus inkubatorius, 25 tvenkiniai. Galima patekti į teritoriją ir apžiūrėti pastatus iš išorės, o esant šeimininkui - ir iš vidaus.

Kryžių kalnas

Kryžių kalnas Architektūrinis kultūros paveldas Šiauliuose
Kryžių kalnas yra lygumoje, maždaug 12 km į šiaurę nuo Šiaulių, netoli plento į Rygą, Jurgaičių, Domantų kaimų žemėse, kairiajame Kulpės upelio krante. Žmonių vadintas Pilies, Piliaus kalnu, Jurgaičių, Domantų piliakalniu.

Su krikščionybe susijusi kalno istorija tęsiasi maždaug du šimtmečius, senesniais laikais (XI–XIV a.) ant šio kalno stovėjusi medinė pilis.
XIX a. viduryje Kryžių kalnas pirmąkart paminėtas rašytiniuose šaltiniuose.
~ 1850 m. Kalne stovėjo apie 20 kryžių.
Pasakojama, kad prie Kalno palaidoti 1863 m. žuvę sukilėliai.
~ 1888 m. Kalne įrengtas 14-os stočių Kryžiaus kelias.
1900 m. stovėjo maždaug 130 kryžių, 1902 m. – 155 kryžiai, 1914 m. – 200 kryžių ir koplytėlė, 1923 m. – ~ 400 kryžių.
Tarpukariu Kryžių kalne imta švęsti atlaidus. Į pamaldas susirinkdavo daugybė žmonių, pvz., 1928 m. – 10 tūkst.
Sovietmečiu Kryžių kalne drausta statyti kryžius, taip pat trukdomos maldingos kelionės į jį.
Nepaisant persekiojimų, 1956–1959 m. pastatyta ~ 1000 kryžių.
1959 ir 1961 m. išleistais sovietų valdžios potvarkiais Kalne uždrausta statyti kryžius ir nuspręsta pradėti Kalno „valymą “, t. y. naikinimą.

Daugiau lankytinų objektų