Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

Visagino etnografinis muziejus

Visagino etnografijos muziejus Muziejus Visagine
Muziejus įkurtas 1986 metais vasario 24 dieną „Gerosios vilties“ mokykloje (buvusioje 2-ojoje vidurinėje). Jis pavadintas „Kraštotyros muziejumi“, kurio iniciatoriais tapo Olga Lachotskaja ir Georgijus Mackevičius, o jo vadove – lietuvių kalbos mokytoja Stasė Černiauskienė. „Prieš tai aš užsiėmiau kraštotyros būreliu, o vėliau man tiesiog priskyrė jam vadovauti“, - šypsodamasi sako mokytoja. Mokytoja Stasė Černiauskienė pamilo savo darbą.

Arkikatedra bazilika (Šv. Stanislovo ir Vladislovo arkikatedra bazilika)

Vilniaus arkikatedra Architektūrinis kultūros paveldas Vilniuje
Manoma, kad pirmoji Katedra buvo pastatyta pagoniškos šventyklos vietoje Lietuvos karaliaus Mindaugo krikštui 1251 m. paminėti. Vėliau Katedra buvo daug kartų perstatoma, todėl iki šių dienų yra išlikę įvairių stilių fragmentų. Klasicistiniai bažnyčios bruožai – XVIII a. pabaigos garsaus architekto L.Stuokos-Gucevičiaus projekto rezultatas.

Kauno Žaliakalnio funikulierius

Kauno žaliakalnio funikulierius Architektūrinis kultūros paveldas Kaune
Vienintelis Lietuvos miestas – Kaunas - turi šią seniausią transporto priemonę. Žaliakalnyje ir Aleksote “į kalną kylantys nameliai” šiuo metu yra naudojami ir kaip susisiekimo priemonė, ir kaip pramoga.

Aukštadvario dvaro sodyba

Aukštadvario dvaro sodyba Architektūrinis kultūros paveldas Trakuose
Dvaras pastatytas 1837m. klasicizmo stiliaus dvaro rūmus juosia žymaus prancūzų architekto E.Andre motyvais įkurtas mišraus stiliaus parkas. Aukštadvario dvaras su parku XXa. pradžioje priklausė inžinieriui Br.Malevskiui. Dabar dvarą valdo Mongirdų palikuonys.
Išlikę dvaro rūmai, svirnas, tvartas, rūsys, sandėlis, mailiaus inkubatorius, 25 tvenkiniai. Galima patekti į teritoriją ir apžiūrėti pastatus iš išorės, o esant šeimininkui - ir iš vidaus.

Vencavų malūnas

Vencavų malūnas Architektūrinis kultūros paveldas Zarasuose
Nuo seniausių laikų lietuviai būdami žemdirbių tauta malė išaugintus grūdus namuose trinamosiomis, vėliau - rankinėmis sukamosiomis akmens girnomis. Grūdus malė duonai kepti, gyvuliams šerti ar kruopoms gaminti.

Skulptūrų parkas Klaipėdoje

19. Į kelionę Poilsio parkas Klaipėdoje
Skulptūrų parkas įrengtas senųjų miesto kapinių vietoje. 1820 m. čia buvo įrengtos visų krikščioniškųjų konfesijų kapinės. Jose buvo daug puošnių antkapinių paminklų, vertingų antkapinių tvorelių, buvo gausiai apželdintos, pavyzdingai tvarkomos. 1938 m. rytiniame kapinių pakraštyje buvo pastatyta koplyčia - dabar Visų šventųjų cerkvė. 1945 - 1960 metais klaipėdiečiai ir apylinkių gyventojai dar naudojosi kapinėmis. Vėliau jos buvo apleistos, nuniokotos.

Arklio muziejus

Arklio muziejus Liaudies amatininkas Anykščiuose
Arklio muziejus Niuronyse, šalia Anykščių miesto, įsteigtas 1978 m. prof. Petro Vasinausko iniciatyva.

Muziejuje susipažinsite su arklio kilmės istorija, pamatysite vežimus – fajetonus, bričkeles, lineikas, važelius, žemės dirbimo padargus, kalvystės įrankius ir patys nusikalsite laimės pasagėlę, sužinosite kaip su arkliu kūlė javus, malė, bruko linus, apžiūrėsite unikalias J. Gelaževičiaus filatelijos ir J. Kazlausko medžio drožinių kolekcijas.

Televizijos bokštas

Paukščių takas Vaizdinga vieta Vilniuje
Vilniaus bokštas yra vienas iš aukščiausių Rytų Europos statinių. Jo aukštis siekia 326,5 m. Pirmajame aukšte įrengta fotografijų paroda, skirta 14 žmonių, žuvusių per tragiškus 1991 metų sausio įvykius.

Šiaulių universiteto dailės galerija

ŠU dailės galerija Dailės paveldas Šiauliuose
Galerija įkurta 1999 metais prof. A.Toleikio iniciatyva.

Daugiau lankytinų objektų

Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652