Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

Akmens skulptūrų parkas

Suderves bažnyčia Poilsio parkas Vilniuje
Akmens skulptūrų parkas "Vilnoja" yra vos už 20 km nuo Vilniaus, Sudervės kaimelyje. Iš kurios pusės bevažiuotum, pagrindinė posūkio į "Vilnoja" nuoroda visuomet bus Sudervės pakraštyje stovinti unikali rotondinė bažnytėlė. XIX a. pradžios klasicistinės architektūros nedidukė mūrinė katalikų šventovė yra verta atskiro dėmesio.

IV Kauno fortas

IV Kauno fortas iš oro Karo istorijos objektai Kaune
IV fortas pastatytas 1889m.

Europos parkas

Europos parko simbolis (1991, Gintaras Karosas) Poilsio parkas Vilniuje
Europos parką įkūrė skulptorius Gintaras Karosas (g. 1968). 1987 metais jis surado tinkamą vietą parko kūrimui šalia Vilniaus ir pradėjo valyti apleistą mišką, o 1991 metais pastatė pirmąją skulptūrą, žyminčią Europos parko pradžią. Nuo 1993 metų čia organizuojami tarptautiniai skulptūros simpoziumai.

Birštono piliakalnis (Vytauto kalnas)

Birštono piliakalnis (Vytauto kalnas) Piliakalnis Birštone
Nemuno dešiniajame krante, Vytauto parko pietrytinėje dalyje

Tai vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pab. ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų. Pilis istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą minima 1382 m., kuomet, anot Vygando Marburgiečio, viena iš trijų Trakų kunigaikštystę puolusių kryžiuočių kariuomenės dalių „nuėjo Birštono pilies link, bet greitai atsitraukė“.

Dieveniškių Mokas

Dieveniškių Mokas Mitologinis kultūros paveldas Šalčininkuose
Tai apeiginis akmuo Šalčininkų rajono savivaldybės teritorijoje, Dieveniškių pilkapyne.

"Meno kiemas"

Meno kiemas Meno objektas Klaipėdoje
Žvilgsnis į menininkų kiemelį, įsikūrusį XVIII a. fachverko sandėliuose.
Atskirą grupę sudaro sandėliai lenktais stogais, paplitę 18 a. II-joje pusėje. Šie unikalūs statiniai buvo dažniausiai dviejų aukštų, jie buvo statomi ir kiemuose. Tokio tipo sandėlį kaip tik galima pamatyti šiame kieme.

Siaurojo geležinkelio stoties muziejus

Siaurasis geležinkelis Technikos paminklas Anykščiuose
Muziejus veikia siaurojo geležinkelio stoties komplekse. Čia restauruoti šimtamečiai stoties pastatai, bėgiai, vandens bokštas, akmenimis grįsta aikštelė, semaforai, 96 m ilgio plieninis tiltas per Šventąją, sankasos. Tai technikos, architektūros, istorijos paminklas, išsaugojęs praėjusio šimtmečio dvasią. Pasivažinėsite veikiančiais eksponatais: dviračiu ant bėgių, rankine drezina.

Perkūno namas

NO IMAGE Architektūrinis kultūros paveldas Kaune
Tai vienas originaliausių ir įspūdingiausių liepsnojančios gotikos statinių Lietuvoje. Namą XV a. pabaigoje pastatė Hanzos bendruomenės pirkliai.

Genocido aukų muziejus

Genocido aukų muziejus Muziejus Vilniuje
Genocido aukų muziejus įsteigtas 1992 m. Tai vienintelis toks muziejus Baltijos valstybėse, įkurtas tame pačiame pastate, kuriame nuo 1940 m. antrosios pusės iki pat 1991 m. rugpjūčio dirbo sovietinės represinės institucijos NKVD ir NKGB-MGB-KGB. Pastato pusrūsyje išlikęs vidaus kalėjimas-tardymo izoliatorius, kuriame nuo 1940 m. rudens iki pat 1987 m. buvo kalinami okupacinei valdžiai neįtikę Lietuvos gyventojai. Lankytojai gali susipažinti su ekspozicija, įrengta buvusioje mirties nuosprendžių vykdymo patalpoje.

Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia

Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia Architektūrinis kultūros paveldas Vilniuje
Tai garsiausia Vilniaus baroko bažnyčia, garsėjanti ypatingu interjeru, joje galima pamatyti apie du tūkstančius stiuko statulėlių. Legenda pasakoja, kad šioje vietoje būta pagonių deivės Mildos šventyklos.

Daugiau lankytinų objektų

Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652