Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

Panemunės pilis

Panemunės pilis Architektūrinis kultūros paveldas Jurbarke
Panemunės pilis (kartais dar vadinama Vytėnų pilis arba Gelgaudų pilis) - renesanso stiliaus rezidencinė pilis Jurbarko rajone, Šalia Jurbarko – Kauno kelio, apie 15 km nuo Jurbarko, Pilies I (arba Vytėnų) gyvenvietėje, pastatyta ant aukšto Nemuno kranto. Panemunės pilis, kaip manoma, pavadinimą gavusi nuo Panemunės dvaro, kurį 1597 m. vengrų didikas Janušas Eperješas įsigijo iš žemaičių pakamario S. Stankevičiaus–Belevičiaus. 1604–1610 m. J. Eperješas ten pastatė rezidenciją.

Tauragės pilis

Tauragės pilis Architektūrinis kultūros paveldas Tauragėje
Tauragės centre stovi pastatų ansamblis, vadinamas Tauragės pilimi. Dažnam pravažiuojančiam Rygos – Tilžės plentu pagrindine Tauragės miesto gatve, šis statinys sava architektūra primenantis viduramžius, suklaidina ne vieną.

Tauragės pilis domino visus nuo seno. Taip ji tapo savotiška vizitine miesto kortele. Ilgą laiką ji buvo laikoma J. Radvilos pilimi, statyta XVII a., bet pokario metų ir vėlesni tyrimai įrodė, kad tai XIX a. vidurio architektūrinis ansamblis, pastatytas carinės Rusijos poreikiams. Tačiau išsamūs architektūriniai bei istoriniai tyrimai ir šiandien tauragiškius bei pilies lankytojus neįtikina savo išvadomis.

Gaminiai iš lino

Nuotraukos pavadinimas Folkloras Panevėžyje
Vienos seniausių tekstilės įmonių Lietuvoje AB "Linas" firminė parduotuvė - tai puiki galimybė įsigyti lauktuvių ar suvenyrų iš lino.

Kauno Soboras

Kauno Soboras Architektūrinis kultūros paveldas Kaune
1891-1895 metais buvo pastatytas Kauno Įgulos soboras, tapęs idėjiniu Kauno tvirtovės akcentu. Kauno Naujamiestyje įsikūrus svarbiausioms tvirtovės įstaigoms ir pastačius soborą, faktiškai buvo užbaigtas formuoti naujas Kauno, kaip karinės tvirtovės miesto, centras.

"Meno kiemas"

Meno kiemas Meno objektas Klaipėdoje
Žvilgsnis į menininkų kiemelį, įsikūrusį XVIII a. fachverko sandėliuose.
Atskirą grupę sudaro sandėliai lenktais stogais, paplitę 18 a. II-joje pusėje. Šie unikalūs statiniai buvo dažniausiai dviejų aukštų, jie buvo statomi ir kiemuose. Tokio tipo sandėlį kaip tik galima pamatyti šiame kieme.

Motelis

NO IMAGE Vaizdinga vieta Kaune
Motelis, pirtis salė kubilas

Mūro Strėvininkų sentikių cerkvė

Mūro Strėvininkų cerkvė Architektūrinis kultūros paveldas Žiežmariuose
Mūro Strėvininkai yra Sentikių parapijos centras ir vienintelė vieta Kaišiadorių rajone, kur iki šiol veikia sentikių šventykla.

Punios šilas

Pasakų takas Poilsio parkas Alytuje
Netoli nuo Rumbonių – Punios šilas, apglėbtas 19 km. ilgio Nemuno kilpa. Šilas - vienas iš įdomiausių Lietuvos miškų botaniniu požiūriu, apsuptas vandeniu iš visų pusių. Verta apsilankyti miško muziejuje, kuris atidarytas 1979 m. Punios girininkijos patalpose. Muziejuje nemaža medžioklės trofėjų kolekcija, surinkti aplinkiniuose kaimuose naudoti buities rakandai, senoviniai miško ruošos padargai, miško versluose naudoti įrankiai.

Aukštadvario dvaro sodyba

Aukštadvario dvaro sodyba Architektūrinis kultūros paveldas Trakuose
Dvaras pastatytas 1837m. klasicizmo stiliaus dvaro rūmus juosia žymaus prancūzų architekto E.Andre motyvais įkurtas mišraus stiliaus parkas. Aukštadvario dvaras su parku XXa. pradžioje priklausė inžinieriui Br.Malevskiui. Dabar dvarą valdo Mongirdų palikuonys.
Išlikę dvaro rūmai, svirnas, tvartas, rūsys, sandėlis, mailiaus inkubatorius, 25 tvenkiniai. Galima patekti į teritoriją ir apžiūrėti pastatus iš išorės, o esant šeimininkui - ir iš vidaus.

Zarasų energetikos muziejus

Nuotraukos pavadinimas Muziejus Zarasuose
Muziejus įsikūręs Tiltiškių vandens malūne. Muziejaus rinkinį sudaro daugiau kaip 5 000 eksponatų.
Rinkinį sudaro Tiltiškių vandens malūnas ir jo įrengimai, elektros įrenginiai, įvairūs stendai, fotografijos, energetinė literatūra bei kiti eksponatai, bylojantys ne tik apie Zarasų krašto bet ir visos Lietuvos energetikos kelią nuo balanos gadynės iki Ignalinos atominės elektrinės.
Muziejuje galima pamatyti kaip atrodė Antalieptės, Kavolių, Kiemonių, Marimonto, Pakaušio, Šlyninkos, Štadvilių, Tiltiškių, Zirnajų ir kiti vandens malūnai.

Daugiau lankytinų objektų