Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

Laisvės paminklas

NO IMAGE Paminklas Kaune
Skulptorius Juozas Zikaras. Tai Lietuvos valstybingumo simbolis. Paminklas pastatytas 1928 m., stalistinio režimo metu nugriautas, atkurtas 1989.

Panemunės pilis

Panemunės pilis Architektūrinis kultūros paveldas Jurbarke
Panemunės pilis (kartais dar vadinama Vytėnų pilis arba Gelgaudų pilis) - renesanso stiliaus rezidencinė pilis Jurbarko rajone, Šalia Jurbarko – Kauno kelio, apie 15 km nuo Jurbarko, Pilies I (arba Vytėnų) gyvenvietėje, pastatyta ant aukšto Nemuno kranto. Panemunės pilis, kaip manoma, pavadinimą gavusi nuo Panemunės dvaro, kurį 1597 m. vengrų didikas Janušas Eperješas įsigijo iš žemaičių pakamario S. Stankevičiaus–Belevičiaus. 1604–1610 m. J. Eperješas ten pastatė rezidenciją.

Siaurojo geležinkelio kompleksas

Siaurojo Geležinkelio kompleksas Technikos paminklas Biržuose
Respublikos siaurieji 1996 m. Kultūros vertybių apsaugos departamentas įrašė išlikusius siaurojo geležinkelio ruožus kaip kompleksą į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. 1999 m. minint Lietuvos siaurojo geležinkelio 100 metų sukaktį, pasiūlyta Vyriausybei paskelbti jį kultūros paminklu ir parengti atnaujinimo bei panaudojimo programą. Siaurojo geležinkelio kompleksas 1996 m. įrašytas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registro statinių kompleksų ir ansamblių sąrašą (G 10 K). Unikalus 19 a. pabaigos - 20 a. pradžios siaurojo geležinkelio kompleksas turi istorinę, techninę, technologinę, architektūrinę ir kraštovaizdinę vertę. Valstybės saugomą kompleksą sudaro 56 objektai, iš kurių vienas yra geležinkelio ruožas Panevėžys – Biržai. Biržuose yra išlikę depo ir stoties pastatas, vandentiekio bokštas, galežinkelio atkarpa, atvežtas naujai perdažytas lokomotyvas.

Aušros Vartai

Aušros vartai Architektūrinis kultūros paveldas Vilniuje
Aušros Vartai – vieninteliai likę iš buvusių dešimties Vilniaus miesto gynybinės sienos vartų. Jie buvo pastatyti 1514 m. Tai trijų aukštų renesansinis statinys, pirmame jo aukšte buvo įvažiavimas su pakeliamu tiltu per gynybinį griovį.

Televizijos bokštas

Paukščių takas Vaizdinga vieta Vilniuje
Vilniaus bokštas yra vienas iš aukščiausių Rytų Europos statinių. Jo aukštis siekia 326,5 m. Pirmajame aukšte įrengta fotografijų paroda, skirta 14 žmonių, žuvusių per tragiškus 1991 metų sausio įvykius.

IX Kauno fortas

IX Kauno forats Karo istorijos objektai Kaune
IX fortas pastatytas 1901-1913m. Statybai naudotas betonas ir gelžbetonis.
IX fortas – dviejų aukštų kareivinės su kaponyrinėmis patrankomis jose, su buitinėmis ir sanitarinėmis patalpomis, šaudmenų, maisto sandėliais, požeminiais praėjimais (poternomis) iš kareivinių į gynybinę sieną.

Kauno valstybinis muzikinis teatras

NO IMAGE Architektūrinis kultūros paveldas Kaune
Muzikinis teatras šiame pastate įkurtas 1940 m.

Naryškino rūmai Žagarėje

Žagarės dvaras Architektūrinis kultūros paveldas Žagarėje
Naryškinas atstatė ir praplėtė daugelį pastatų. Iš jų ryškiausias ir įspūdingiausias - dvaro rūmai, išlikę iki šių dienų. Rūmai puošti kolonomis, pastato frontone - Naryškino herbas. Rūmuose yra 60 kambarių, kurių interjeras buvo puošnus, tačiau neperkrautas dekoro elementais. Svarbiausias interjero akcentas - baltų koklių krosnys. Antro aukšto kambariai buvo pusiau vasariniai. Pietinėje pusėje buvo svečių, o šiaurinėje - medžioklės kambariai. Kiti svarbūs pastatai - arklidės. Tai pseudogotikinio stiliaus statiniai iš raudonų plytų.

Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčios

Nuotraukos pavadinimas Architektūrinis kultūros paveldas Vilniuje
Tai vienas įspūdingiausių Vilniaus senamiesčio architektūrinių akcentų.

Šv. Onos bažnyčia, pastatyta XV–XVI a. sandūroje, yra žymiausias ir žaviausias vėlyvosios gotikos pastatas Lietuvoje. Pastatyta iš 33 profilių paprasto molio plytų, ji stebina stačiusių meistrų drąsa ir sumanumu. Pasak legendos, susižavėtas bažnyčios grožio, Napoleonas norėjo ją ant delno nusinešti į Paryžių.

Gedimino pilies bokštas

Gedimino bokštas Pilis Vilniuje
Pilies muziejus buvo atidarytas 1960 m., nuo 1968 m. jis tapo Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniu. Gedimino pilies ekspozicija supažindina su XIV a. II pusės bei XVII a. pradžios Vilniaus pilių rekonstrukciniais maketais, ginkluote, ikonografine senojo Vilniaus medžiaga. Bokšto viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabi Vilniaus panorama.
Į pilies kalną galima pakilti funikulieriumi.

Daugiau lankytinų objektų