Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

Kadagių slėnis

Kadagių slėnio aikštelė Apžvalgos aikštelė (regykla) Kaune
Tai savaiminės kilmės paprastaisiais kadagiais (amžius apie 90 metų) apaugęs Kauno marių šlaitas, užimantis 43 ha. plotą. Dar viena jo ypatybė ta, kad savo vešlumu ir grynumu jis stebina ne vieną žinomą Lietuvos kadagynų tyrinėtoją.

Birštono piliakalnis (Vytauto kalnas)

Birštono piliakalnis (Vytauto kalnas) Piliakalnis Birštone
Nemuno dešiniajame krante, Vytauto parko pietrytinėje dalyje

Tai vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pab. ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų. Pilis istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą minima 1382 m., kuomet, anot Vygando Marburgiečio, viena iš trijų Trakų kunigaikštystę puolusių kryžiuočių kariuomenės dalių „nuėjo Birštono pilies link, bet greitai atsitraukė“.

Vytauto Didžiojo tiltas

NO IMAGE Architektūrinis kultūros paveldas Kaune
Pirmasis medinis polių tiltas pastatytas 1812 m. Juo kėlėsi bėgantys iš Rusijos Napoleono armijos likučiai. Nuolatinio tilto iš Kauno į Aleksotą nebuvo iki pat 1914 m.

Biržų pilis

Biržų pilis Pilis Biržuose
Biržų pilis, Biržų tvirtovė – pilis Biržuose, Širvėnos ežero pietinėje pakrantėje. Pilyje įrengtas Biržų krašto muziejus „Sėla“. Pilis yra bastioninio tipo tvirtovė, geriausiai išsilaikiusi šiaurės rytų Europoje ir vienintelė Lietuvoje. Renesansinė bastioninė pilis, istorijos ir architektūros paminklas.

Skalių kalnas

Skalių kalnas Geomorfologinė gamtos vertybė Joniškėlyje
Tai dolomito atodanga Mūšos dešiniajame krante.

Gintaro muziejus-galerija

Gintaro muziejus Muziejus Vilniuje
Šioje gintaro galerijoje-muziejuje eksponuojama unikali inkliuzų kolekcija, įdomiai ir šiuolaikiškai pristatoma Baltijos gintaro susidarymo eiga, profesionalus menininkas demonstruoja gintaro apdirbimo procesą; lankytojai supažindinami su svarbiausiomis gintaro savybėmis ir vaidmeniu senovės pagonių apeigose.

Augustaičių vandens malūnas

Augustaičių vandens malūnas Technikos paminklas Akmenėje
Malūnas stovi atviroje vietoje prie Ventos upės. Upės krantai apaugę krūmais, kiemas negrįstas, iš rytų pusės ūkiniai pastatai, aplinkui dirbami laukai. Pastatas raudonų plytų, trijų aukštų su rūsiu. Malūnas statytas 1932 m. Šiuo metu perdirbtas į dyzelinį. Yra vandens turbina, dvi poros malimo girnų, viena valoma mašina (Švediška), švediškos kruopų šatros, pitlius, triaukštė ir keturaukštė švediška transmisija, medinis keltas ir liftas. Šis malūnas yra istorinis, memorialinis kultūros paveldo objektas.

Žiegždrių liepa

Žiegždrių liepa Medis Kaune
Žiegždrių liepa – aukščiu ir kamieno storiu išsiskiriantis medis. Ji – pats storiausias medis kairėje Kauno marių pakrantėje. Vidutiniai Valstybės saugomų liepų dydžiai yra tokie: aukštis 22,9 m, kamieno skersmuo 1,47 m. Žiegždrių liepos aukštis 27 m, kamieno skersmuo 1,37 m. Amžius: virš 100 metų.

Penkiolikos kamienų liepa

Penkiolikos kamienų liepa Medis Akmenėje
Papilės dvaras ir miestelis rašytiniuose šaltiniuose pradedamas minėti jau XVI a. 1702 m. miesteliui suteiktos prekybos privilegijos, leista rengti turgus ir muges. Papilė itin išaugo XIX a. pabaigoje, nutiesus Liepojos-Romnų geležinkelį. Iki 1842 m. dvaras priklausė Žemaitijos vyskupui. Dvariškiai didžiavosi parku. Išliko tik dalis jo. Papilės parko likučiai yra Papilės miestelio Liepų gatvės dalyje, dešiniajame Ventos upės krante. Šio parko įžymybė – penkiolikakamienė liepa. Tai medis – gamtos paminklas.

Visagino etnografinis muziejus

Visagino etnografijos muziejus Muziejus Visagine
Muziejus įkurtas 1986 metais vasario 24 dieną „Gerosios vilties“ mokykloje (buvusioje 2-ojoje vidurinėje). Jis pavadintas „Kraštotyros muziejumi“, kurio iniciatoriais tapo Olga Lachotskaja ir Georgijus Mackevičius, o jo vadove – lietuvių kalbos mokytoja Stasė Černiauskienė. „Prieš tai aš užsiėmiau kraštotyros būreliu, o vėliau man tiesiog priskyrė jam vadovauti“, - šypsodamasi sako mokytoja. Mokytoja Stasė Černiauskienė pamilo savo darbą.

Daugiau lankytinų objektų

Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652