Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruoti vartotoją
> Prisiminti slapražodį



Rekomenduojame aplankyti

Arklio muziejus

Arklio muziejus Liaudies amatininkas Anykščiuose
Arklio muziejus Niuronyse, šalia Anykščių miesto, įsteigtas 1978 m. prof. Petro Vasinausko iniciatyva.

Muziejuje susipažinsite su arklio kilmės istorija, pamatysite vežimus – fajetonus, bričkeles, lineikas, važelius, žemės dirbimo padargus, kalvystės įrankius ir patys nusikalsite laimės pasagėlę, sužinosite kaip su arkliu kūlė javus, malė, bruko linus, apžiūrėsite unikalias J. Gelaževičiaus filatelijos ir J. Kazlausko medžio drožinių kolekcijas.

Žiežmarių dvaras

Žiežmarių dvaras Architektūrinis kultūros paveldas Žiežmariuose
Dvaro teritorija užima 2,3 ha plotą. Šiuo metu yra išlikę du pastatai, priklausę dvaro statiniams. Tai – klasicizmo stiliaus vieno aukšto, tinkuoto mūro gyvenamasis pastatas su keturių kolonų portiku. Iš kitų dvaro pastatų išlikęs vienas ūkinis pastatas, taip pat parkas.

Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia

Žiežmarių bažnyčia Architektūrinis kultūros paveldas Žiežmariuose
Pastatytai Žiežmarių bažnyčiai 1502 m. dovanojamos trys šeimos miestelyje, žemės, smuklė, leidžiama kirsti mišką klebonijos statybai. 1511 ar 1512 m. fundacija padidinta; buvo išlaikomas lietuviškai mokantis kunigas ir mokytojas. Per reformaciją bažnyčia atiteko protestantams. Jos žemes Radvilos 1609 ir 1616 m. prijungė prie savo dvaro. 1621 m. iš Žiežmarių dvaro klebonui skirta dešimtinė pakeista dviem papildomai duotais kaimais, grąžintos anksčiau atimtos žemės, smuklės.

Stiklių-Žydų-Gaono gatvės

Nuotraukos pavadinimas Istorinis objektas Vilniuje
Šios gatvės įėjo į viduramžišką žydų kvartalą, kuris buvo į vakarus nuo Didžiosios gatvės, siekė Dominikonų ir Vokiečių gatves. Antrojo pasaulinio karo metais čia trumpai veikė ir vadinamasis Mažasis žydų getas (Stiklių, Gaono, Antokolskio, Žydų g.), kuriame gyveno apie 11-12 tūkst. žmonių, daugiausia inteligentai, juodadarbiai ir nedarbingi asmenys. Mažasis getas išliko iki 1941 m.

Danės krantinė - Meridianas

Meridianas Istorinis objektas Klaipėdoje
Mokomasis burlaivis "Meridianas" pastatytas 1948 metais Suomijoje, Turku laivų statykloje kaip kontribucija Tarybų Sąjungai po Antrojo pasaulinio karo kartu su kitais 48 tokio tipo burlaiviais. Jų išlikę labai nedaug. Kone labiausiai pasisekė Estijon patekusiam tokio tipo burlaiviui. Dabar jis puikuojasi Taline. Mūsiškis, tekęs Klaipėdos jūreivystės mokyklai, buvo daugelio pokario būsimųjų laivavedžių, kapitonų pirmasis laivas. Jame jūros krikštą yrą gavę žinomi jūrų kapitonai: Vilius Pakalniškis, Z. Kaupas, Ričardas Lučka.

Augustaičių vandens malūnas

NO IMAGE Technikos paminklas Akmenėje
Malūnas stovi atviroje vietoje prie Ventos upės. Upės krantai apaugę krūmais, kiemas negrįstas, iš rytų pusės ūkiniai pastatai, aplinkui dirbami laukai. Pastatas raudonų plytų, trijų aukštų su rūsiu. Malūnas statytas 1932 m. Šiuo metu perdirbtas į dyzelinį. Yra vandens turbina, dvi poros malimo girnų, viena valoma mašina (Švediška), švediškos kruopų šatros, pitlius, triaukštė ir keturaukštė švediška transmisija, medinis keltas ir liftas. Šis malūnas yra istorinis, memorialinis kultūros paveldo objektas.

Kuršių Nerija

Jūros vartai UNESCO Neringoje
Ištįsusiame, 98 km ilgio ir 0,4–4 km pločio, smėlio kopų pusiasalyje žmonės apsigyveno jau priešistoriniais laikais. Dabartinį Kuršių nerijos kraštovaizdį sukūrė nepaliaujamos žmogaus kovos su vėjo ir vandens stichijomis.

Europos parkas

Europos parko simbolis (1991, Gintaras Karosas) Poilsio parkas Vilniuje
Europos parką įkūrė skulptorius Gintaras Karosas (g. 1968). 1987 metais jis surado tinkamą vietą parko kūrimui šalia Vilniaus ir pradėjo valyti apleistą mišką, o 1991 metais pastatė pirmąją skulptūrą, žyminčią Europos parko pradžią. Nuo 1993 metų čia organizuojami tarptautiniai skulptūros simpoziumai.

VIII Kauno fortas

VIII Kauno fortas iš oro Karo istorijos objektai Kaune
VIII (Linkuvos) fortas pastatytas 1889-1890m.

Kauno karilijonas

NO IMAGE Karo istorijos objektai Kaune
Kauno karilionas 1937 m. įrengtas gen. Vlado Nagevičiaus ir kompozitoriaus Juozo Tallat-Kelpšos iniciatyva Vytauto Didžiojo karo muziejaus bokšte.

Daugiau lankytinų objektų